top of page

Klientu projekti

Daži praktiski piemēri no manas profesionālās pieredzes, lai ilustrētu iekšējās komunikācijas un pārmaiņu komunikācijas iespējas atrisināt problēmsituācijas organizācijā.

Sistēmiska pieeja pārmaiņām, kas izmainīja visu

Klients pirmās sarunas laikā nodefinēja, ka kolektīvs ir konfliktējošs, ir izteikta individuālistu kultūra, uzņēmumā veidojas dažādas interešu grupas un koalīcijas, kas rada labu augsni intrigām. Pats vadītājs ir noguris, zaudējis gan vīziju, gan motivāciju runāt ar savu kolektīvu. Tomēr tuvojās laiks, kad uzņēmumam jāveido jaunā vidējā termiņa stratēģija, kas palīdzētu virzīties uz priekšu un attīstīties. Tāpat tuvāko mēnešu laikā uzņēmumā bija darbu jāuzsāk jaunam vadītājam, kas šajā organizācijā būtu viens no atslēgas cilvēkiem, taču vēsturiski ar šo amata pozīciju bijušas dažādas grūtības. 

Pārmaiņu ieviešana var būt mierīga, ja vadība sagatavojas

Uzņēmuma īpašnieki, lai attīstītu biznesu, nolēmuši sadalīt uzņēmumu četrās atsevišķās biznesa vienībās – tātad, reorganizēt uzņēmumu. Praktiski tas nozīmē, ka komanda, kas līdz šim bija vienā laivā, tagad strādās zem atšķirīgiem zīmoliem. Tātad, mainīsies lomas, hierarhija, biznesa mērķi un veids, kā uzņēmums darbosies.

Kad vadība vēlas mērķtiecīgu pieeju uzņēmuma stratēģijas kaskadēšanā

Klients saņēmis jaunus stratēģisko uzstādījumus no mātes uzņēmuma. Uzņēmuma vadītāja nolēmusi, ka vēlas mērķtiecīgu pieeju jaunās stratēģijas kaskadēšanā darbiniekiem, kā arī saprast, ko var darīt vēl labāk iekšējās komunikācijas funkcijas ietvaros.

Uzņēmumā transformējošas pārmaiņas – uzsvars uz darbinieku uzvedības maiņu

Uzņēmuma vadība sapratusi, ka kaut kas ir jādara ar ne visai veiksmīgajiem biznesa rezultātiem, klientu sūdzībām, funkciju pārklāšanos un zemo produktivitāti, plāno pārmaiņas darba pieejā, projektu vadībā, sadarbībā starp struktūrvienībām. Turpmāk darbiniekiem būs jāstrādā intensīvi ziņojot par mērķiem, ik dienas jāziņo par mērķu sasniegšanas statusu un jānotur atgriezeniskās saites sesijas. Tas faktiski nozīmē pilnībā mainīt veidu, kā cilvēki strādājuši līdz šim  - relaksēti, neiespringstot par nokavētiem termiņiem, aiz haosa slēpjot nepaveikto.

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
bottom of page